Apple

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı Tanıttı!

largest_hero_xlarge

Ebatları ve özellikleri ve özellikleri konusunda hayli söylentiler bulunmasına rağmen Apple,  iPhone 6 ve iPhone6 Plus  adını verdiği iki modeli ile yine bizi şaşırttı. Ebatları diğer iPhone serilerine göre daha büyük ve daha ince olacak. iPhone 6‘nın  4,7 inç ekran boyutu ve  6,9 mm kalınlığa sahip ikeniPhone 6 Plus 5,5 inç ekran boyutu ve 7,1 mm kalınlığa sahip. Diğer modellerde üstte bulunan güç düğmesi kullanımı kolaylaştırmak için telefonun yanına taşındığı gözüküyor. iPhone 6 Gümüş, Siyah, Altın renkleri 16 gb, 32 gb ve 128 gb kapasiteli alternatifleri ile satışa sunulacak.

Yeni iPhone serisi ve onunla birlikte hayat bulacak IOS 8

wireless_large   Apple’ın devrim yaratan yeniliklerinden biri olan Apple Pay‘i bahsetmeden geçemeyeceğim. Cüzdanınızı kabartan kredi kartlarının önüne geçmek, kredi kartı ile alışveriş esnasında kasadaki karmaşıklığı ortadan kaldırmak, alışverişi hızlı ve basit hale getirmek için geliştirdiği Apple Pay sistemi  NFC ve Touch ID teknolojiyle birlikte çalışmaktadır.  Uygulamanıza daha önce tanımladınız kredi kartınızı seçip, kasadaki alıcıya telefonunuz yakınlaştırarak, home tuşu üzerinden  parmak izi eşzamanlı onaylayıp ödemeyi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni iPhone serinde, içerisinde  2 milyar transistör barındıran  A8- 64 bit 2. Nesil işlemci kullanılacak. Yanında bulunan M8 yardımcı hareket işlemcisiyle gelişmiş sensörlerden ve barometreden etkin bir şekilde verileri toplayacak. Bu işlemci ikilisi ile %50 daha performansı ve %50 enerji tasarufu sağlanabileceği belirtildi.  Barometre ile hava basıncını ölçerek bulunduğunuz konumun yüksekliğini ölçecek, böylece mesafeler arası yüksekliği takip edebileceksiniz. Ayrıca ivme ölçer ve jiroskop iPhone 6 ile birlikte geliyor.

150Mbps LTE teknolojisi, 20 TLE band desteği ile diğer akıllı telefonlardan 3 kata kadar daha hızlı kablosuz bağlantı performansı yaşatacağı belirtildi.

powerful_xlarge

Üzerinde 8 mp iSight kamera ile birlikte  Focus Pixel özelliğine sahip yeni teknoloji bir sensör bulunmakta. Bununla beraber 1080p HD (sn’yede 60 kare) video çekimi, yüz algılama,  pozlama denetimi, otomatik stabilizasyon, optik görüntü stabilizayonu, fotoğraf uygulaması ve panorama çekim özellikleri ile bize kamera deneyim zevkini tavan yaptıracağı gözüküyor.

camera_left_largeApple Manya

One thought on “Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı Tanıttı!

Canın ne istiyorsa yaz..

Your email address will not be published. Required fields are marked *